Öğretmen Hakkında

2006 Yılından beri İzmirde bir çok dershane ve kolejde rehber öğretmenlik yaptım. Çalışma alanım 8.sınıf-12.sınıf ve mezunlar. Koçluğu da YKS ve LGS koçluğu olarak yapıyorum.

Sadece bir öğretmen değil bir abi olmaya çalışırım. Sadece LGS ve YKS öğrenci koçu değil aynı zamanda REHBER ÖĞRETMEN olduğum için bu avantaj. Derse giren branş öğretmenin "koç" olmaz, burayı kimse atlamamalıdır! Ayrıca; 2014 Yılında aldığım, KİGEDER- Kişisel Gelişim ve Değişim Derneği ve IPDACT (International Personal Development Association Coaches and Trainers) onaylı aşağıdaki katılım sertifikalarım: “Öğrenci Koçluğu” Sertifikası “Etkili Öğretmenlik Eğitimi” Sertifikası “ Özgüven Geliştirme Teknikleri” Sertifikası “Zaman Yönetimi” Sertifikası “Pozitif Stres Yönetimi” Sertifikası “Problem Çözme Teknikleri” Sertifikası “Verimli Ders Çalışma Teknikleri” Sertifikası “Hızlı Okuma Teknikleri” Sertifikası” “Hafıza Teknikleri” Sertifikası ÖNEMLİ NOTUMDUR: Profilde Koçluk ücreti yazacak yer yoktu. Orada sadece ZAMAN YÖNETİMİ seçeneği vardı ben de oraya GÖRÜŞME ÜCRETİ OLAN 150 TL yi yazdım. Bu ücret, koçluk amaçlı öğrenciyle her görüşme için alınır. 8.sınıf ve 12.sınıf ve mezun öğrencilerde HAFTADA 1 KEZ EN AZ görüşülmesi MOTİVASYON AÇISINDAN uygun olmakla beraber veli ve öğrenciyle en ideal plan yapılır.
Öncelikle telefon görüşmesi, sonra yüz yüze görüşme.. İsterlerse cv de gösterebilirim. Zaten koçluk alan her veliye ayda 1 ya da 2 kez telefonda mutlaka bilgilendirme yaparım. Ayrıca duruma göre bu 1-2 kez görüşme yüz yüze de olabilir.
Haftalık takip şart. Her hafta bir görüşme yapıp, çalışma planının ne kadar uygulandığına bakarım. Onun dışında sosyal medyadan, telefondan da destek oluyorum. Hedefe varmak isteyen öğrenci benden alacağı koçluk/ rehberlikle dönem başından sonuna kadar giderim demeli..
Hedefleri olan öğrencilerle çalışmak isterim. İyi bir lise yahut üniversite için ben 11 AY BOYUNCA (Ağustos 2019- Haziran 2010) sizinle devam ederim diyecek öğrencileri arıyorum! not 1 : Anlaşmalarım yıllıktır. "bir ay sizi denesin" , "3 ay bir bakalım" gibi teklifleri kabul edemiyorum. çünkü bende maddi ve diğer planlarımı-zamanımı ve emeğimi ona göre ayarlıyorum.ücrette anlaşılır ama benle çalışacak velimiz; yıllık (11 ay + tercih dönemi ücretsiz danışmanlık vericem) 6600 tl şeklinde bir ödeme yapacağı bilmelidir.) 6600 tl nin açılımı : haftalık 150 , aylık 600 tl den hesaplanmakta. Peşin İndirimi yapabiliyorum. Haftalık / aylık ödeme almıyorum teklif etmeyiniz. Teşekkürler. not 2 : Peşin ödeme ile yapılan anlaşmadan sonra VAZGEÇME HAKKI YOKTUR. Para iadesi YAPILMAZ zira EĞİTİM CİDDİ BİR İŞTİR. Ciddi olmayan / kararsız muğlak kişiler yazmasın. Öğrencisinden emin olan veliler yazsın. Sonuçta, ben ne kadar koç + rehber öğretmen de olsam ÖĞRENCİNİN İÇİNDE YOKSA YOKTUR. OLMAYAN BİR ŞEYİ BEN ORTAYA ÇIKARAMAM, AMA VARSA ONU İŞLERİM VE HAKKIM OLANI ALMIŞ OLURUM. "PARA VERDİK AMA ÖĞRENCİ HALA PUANLARI KÖTÜ" türünden yakınmaları kabul etmem, öğrencinin başarısında tek faktör koçun motive etmesi değil. Öğrencinin başka sıkıntıları olabilir, bu derslerini etkiliyor olabilir. Bu tür durumlarda SORUMLULUK ALMAM.
Lise :
ÖZEL LİSE - 1999

Üniversite :
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ - Sosyoloji - 2006

Ders Tecrübe Ücret İşlem
Kişisel Gelişim - Zaman Yönetimi 13 Yıl 150 ₺ Başvur
İzmir - Balçova
İzmir - Gaziemir
İzmir - Güzelbahçe
İzmir - Karşıyaka
İzmir - Konak
İzmir - Narlıdere

Sınıf Dersi
Grup Dersi
Birebir Ders